Predstojećeg vikenda u Moravcima će se održati druge po redu inkluzivno-sportske igre za decu i mlade ometene u razvoju. Pod parolom „Svako dete zaslužuje svoju pobedu“, Rekreativno-inkluzivni centar u Moravcima, u partnerstvu sa Udruženjem građana „Autizam“ iz Valjeva, dočekaće oko 110 mališana i mladih sa teškoćama u razvoju iz Čačka, Knjaževca, Svrljiga, Novog Sada, Mionice, Beograda, Ljiga, Pećinaca, Opova, Lazarevca, Šapca, Valjeva i Vrnjačke Banje.
„Cilj igara nije takmičenje i svako dete koje učestvuje je pobednik“, kaže Gabrijela Šipoš, predsednica Udruženja. „Događaj predstavlja manifestaciju zajedništva, inkluzije, timskog duha i podrške zdravom načinu života kroz igru i sport. Svaki učesnik dobiće zahvalnicu i majicu. Najuspešnijima ćemo za prva tri mesta dodeliti zlatne, srebrne i bronzane medalje, s tim da je za osvojeno prvo mesto predviđen i pehar za udruženje čiji učesnik osvoji zlatno odličje“, dodaje Šipoš.
Glavne sportske aktivnosti predviđene su za subotu, 21. jun, od 12.00 časova. Pored učesnika, priznanja će dobiti pojedinci i organizacije koji najviše pomažu rad Udruženja.
„Podrška u realizaciji ovakvih i sličnih aktivnosti, kao i rad moravačkog centra i našeg udruženja, predstavlja čin dobrote i nade, pa smo tako i nazvali priznanja koja ćemo im dodeliti. U odnosu na prve igre realizovane prošle godine, imamo višestruko veći odziv, čak smo i sami pomalo iznenađeni, ali smo pre svega zadovoljni jer je naša ideja u potpunosti zaživela“, sa ponosom ističe Gabrijela Šipoš.
Učesnicima će se, pored organizatora, obratiti predsednik opštine Ljig Milomir Starčević, direktor ljške Turističke organizacije Vladimir Ivanović i predstavnici udruženja koja su uzela učešće u ovogodišnjim igrama.
Link ka celoj vesti: https://www.sport24.rs/rekreativno-inkluzivne-sportske-igre-moravci/?fbclid=IwdGRzaAQSnPNjbGNrBBKc7GV4dG4DYWVtAjExAHNydGMGYXBwX2lkDDM1MDY4NTUzMTcyOAABHiXdmrbDsSNJ2lRADZozcM3hTK9W2r-JKE9-6jHz4EYNRBnFFBPLy3esKJ-p_aem_2xo-3yYFamJz6wA4RL1yjA&sfnsn=mo
